Exekuční dražby nemovitostí

Každý z nás se dostane alespoň jednou za svůj život do situace, která vyžaduje v daný okamžik krajní řešení. Mnoho z nás nedokáže a v minulosti nedokázalo tyto situace uspokojivě vyřešit a dostalo se tak do krajních mezí, které mnohdy vyústily v exekuční řízení, potažmo v exekuční dražby nemovitostí. Patříte-li do této skupiny lidí a chcete se svojí současnou situací něco dělat, nepřestávejte číst, následující řádky jsou určeny výhradně Vám.

Význam a důvod

Jaký je význam exekučních dražeb? A jaký je jejich důvod? V následujících řádcích se Vám pokusíme na tyto otázky odpovědět. Dostanete-li se ve svém životě do situace, která si vyžaduje opravdu krajní řešení, nezbývá Vám prakticky nic jiného než vyhlásit osobní bankrot. Ti z nás, kteří svoji situaci neřeší a prakticky nejeví žádnou snahu o nápravu, mohou svojí nečinností dojít až k exekuční dražbě své nemovitosti, případně svých předmětů, nacházejících se v místě trvalého bydliště.

Vše se prakticky odvíjí od toho, jak zodpovědní jsou lidé. Pokud víte o svých dluzích a zpožděných splátkách, v co nejkratší možné době se je snažte uhradit. Předejdete tak možným problémům, spojeným i s exekučními dražbami, které lze v tomto případě očekávat.

Nejlevnější pořízení nemovitosti

Chystáte-li se v brzké době pořizovat pro Vaši rodinu nemovitost, tedy dům či byt, existuje hned několik způsobů, jak takovou nemovitost pořídit. Jednou možností jsou i takzvané exekuční dražby. Jakým způsobem postupovat, abychom se na tuto dražbu dostali, případně se mohli i zúčastnit? Následuje stručný postup.

V první řadě je zapotřebí si zjistit více informací o připravované exekuční dražbě. Seznam nemovitostí lze získat prostřednictvím úřední desky patřičného městského úřadu ve Vašem regionu.

Dohledali jste si nejbližší exekuční dražbu a chtěli byste se jí zúčastnit? Nyní je zapotřebí před samotným zahájením dražby prokázat svoji totožnost na příslušném exekučním úřadě, a také uhradit takzvanou dražební jistotu. Doklad o zaplacení předložíte spolu s Vaším občanským průkazem výše zmíněnému zástupci exekučního úřadu.

Nyní se již dostáváme k samotné exekuční dražbě nemovitosti. Od běžné dražby se tato dražba prakticky ničím neliší. Postup je prakticky stejný. Na jedné straně je dražitel a na druhé straně je prodávající. V našem případě exekuční úřad a jeho zástupci.

Samotný průběh dražby ovlivňují příhozy dražitelů. V případě exekuční dražby nemovitosti jsou rozhodující nejnižší podané dvě třetiny tržní ceny, a to ze strany dražitele. Zkrátka, dražitelův nejnižší příhoz musí být vyšší, než jsou dvě třetiny tržní ceny dražené nemovitosti, kterou stanovil svým oceněním soudní exekutor.

Jakmile dosáhnete svým nejvyšším příhozem situace, kdy již nikdo jiný nepřihodí, je Vám přidělen nejvyšší příhoz a tím i udělen příklep dané nemovitosti.

Půjčky
rychlá půjčka bez registru, sjednání online.

Exekuce
exekuční dražby nemovitostí i věcí movitých.

Půjčky Provident
snadná žádost online o nebankovní půjčku.